Jak utrzymać przy sobie zdrowie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak rozwinąć swoją karierę w odpowiednim kierunku? Na pewno, w pewnym momencie u każdego z nas przychodzą myśli, co zrobić żeby znaleźć dobrą pracę i utrzymać wysokie stanowisko na rynku pracy. Nie od dziś wiadomo, że prawie dla każdego recepta jest tylko jedna (no chyba, że posiadamy w rodzinie wysoko usytuowaną w firmie osobę, lub nawet właściciela jakiejś prężnie rozwijającej się działalności, wtedy możemy liczyć na start z wysokiego stanowiska), nauka i dobrze ukierunkowana edukacja od najmłodszych lat. Wyobraźmy sobie przez moment, że to my jesteśmy właścicielem firmy i potrzebujemy zatruć pracownika na dane stanowisko, mamy do wyboru kilku kandydatów, jeden z nich ukończył ledwo szkołę licealną która nie cieszy się dobrą renomą i na dodatek nie ukończył egzaminu maturalnego, a drugą osobą będzie ktoś kto ma na swoim koncie maturę, a nawet wykształcenie wyższe. Chyba nie trzeba mówić, że każdy z nas wybrałby osobę która ukończyła studia i starała się już od najmłodszych lat.

Jak wygląda dzisiejsza edukacja? Każdy zna podstawowy system szkolnictwa, czyli szkoła podstawowa, gimnazjalna, średnia i wyższa. Ale czy na prawdę zastanawialiśmy się ile znaczenia mają szkoły i ich jakość? Chyba nikomu nie trzeba mówić, że po ukończeniu szkoły zawodowej, czy technikum, mamy większe szanse na znalezienie w zawodzie. Ma się to za sprawą praktyk wykonywanych w zakładach specjalizujących się daną dziedziną i wykształceniu ukierunkowanemu na określony zawód, a chyba każdy właściciel posiadający swój zakład, lub warsztat, woli zatrudnić pracownika który pracuje u niego już 3 lat i zna dokładnie działanie i funkcjonowanie zakładu, po tych kilku latach pracodawcach zna również zatrudnianą przez siebie osobę i nie musi się już martwić o jego sumienność wkładaną w wykonywane czynności. Natomiast jeśli chodzi o szkoły licealne, to w dzisiejszych czasach bez ukończenia szkoły wyższej, raczej nie mamy co myśleć co myśleć o pracy biurowej, ponieważ osób konkurujących ze sobą na rynku pracy jest bez wątpienia coraz większa liczba.

Czy istnieje jakaś idealna metoda na sukces? Niestety nie, ale to nie powód żeby poddawać się w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych rozwiązań. Zastanówmy się więc na to co chcemy robić w życiu i jak ma potoczyć się nasza kariera, zaplanujmy wszystkie działania i pomyślmy jak dążyć do celu. Przy odpowiednim nastawieniu i dobrych środkach, na pewno nasze starania będą owocne. Ale jak to zaplanować? Na początek zajmijmy się tematem edukacji, jeśli chcemy być w przyszłości pracownikiem biurowym, to musimy określić kategorię interesującą nas, na przykład marketing, księgowość, lub planowanie. Wtedy nieuniknione będzie ukończenie szkoły wyższej i odbycia praktyk w dużej i prężnie rozwijającej się firmie. Natomiast jeśli marzy nam się praca jako mechanik, elektryk, lub nawet hydraulik, to najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie ukończenie szkoły zawodowej, lub technikum. Po ukończeniu technikum, mamy dużo większe możliwości, ponieważ możemy zdać maturę i rozwijać się dalej w odpowiadającym nam kierunku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>